زیر آسمان ترکیه ( قسمت دوم )

• دوشنبه 5 فروردین
به ما گفتن اگه برین استانبول و قصر " دلما باچی " رو نبینین خیلی بده ! ما هم قرار شد 2شنبه بریم اونجا.
صبح را افتادیم و رفتیم قصر . از شانس بسیار مناسب ِ ما قصر دوشنبه ها تعطیل بود ! در نتیجه گفتیم پیاده بریم برج " گالاتا " که تو مرکز شهر بود و میتونم بگم تا حالا هیچ ایرانی پاشو اونجا نگذاشته بود چون هم از همه جا دور بود و هم جزء برنامه تورهایی که ما دیدیم نبود.
این برج یکی از بناهای خیلی قدیمی بوده که به عنوان فانوس دریایی و اعلام حریق! و 2-3 تا منظور دیگه ازش استفاده میشده.

برج گالاتا 

بعد از برج گفتیم بریم خرید ! پیاده راه افتادیم رفتیم بازار مصری ها و از اونجا با اتوبوس بازممرکزخرید Olivium . شب که رسیدیم هتل شده بود 11 و من داشتم از خستگی میمردم ( نصف استانبول پای پیاده ).
• سه شنبه 6 فروردین
استانبول 5 تا جزیره داره که به بزرگش میگن " بیوک آدا " . 2 ساعت با کشتی راه بود ، هوا خوب بود و یکم سرد . باد هم نمیومد ! خلاصه سوار شدیم و رفتیم جزیره .
تا پامون به خشکی رسید بارون شروع شد ! ما یه گشت با کالسکه تو جزیره زدیم و نهار خوردیم تا بشه 3 و سوار شیم برگردیم که گفتم هوا خرابه کشتی نمیره ! " زرشک " اون موقع خوب معنایی میداد !
خلاصه تا 5 باید صبر میکردیم که زمان حرکت کشتی ِ بعدی بود که آیا برود یا نه . . .
خلاصه تا برگشتیم شد 8 ! یه گشت تو جواهر و هتل .
• چهارشنبه 7 فروردین
مواد غذاییمون ته کشیده بود بنابراین اول رفتیم خرید !
البته چیزی به برگشتمون نمونده بود ، رفتیم قصر و دیدم و خیلی هم لذت بردیم ، جای بزرگی بود و 2 تا از سلطان آخری ها + آتاتورک اونج زندگی می کردن . محوطه بزرگی هم داشت و دیدنش تا عصر وقت گرفت.

قصر دلماباچی
شب هم به جمع کردن چمدون ها و . . . گذشت .
• پنج شنبه 8 فروردین
برای آخرین بار رفتیم توی شهر قدم زدیم و ظهر ماشین اومد دنبالمون برای فرودگاه. با N ساعت تأخیر پرواز کردیم و 10 ریسیدیم خونه !
در کل سفر خوبی بود و مدت زمانش هم کافی . میشه گفت جایی نبود که ندیده باشم . جای همه خالی.


/ 5 نظر / 10 بازدید
نازنين

زاهد ظاهر پرست از حال ما آگاه نيست *** در حق ما هر چه گويد ، جاي هيچ اكراه نيست . در طريقتت ، هر چه پيش سالك آيد خير اوست؛ *** در صراط مستقيم ، اي دل ! كسي گمراه نيست .

امیر حسین

سلام ممنون که اومدید البته من اینو از یکی کش رفتم والا خودم بهتر صحبت میکنم[چشمک] پست شما هم با حال بود میخواستم بدزدمش ولی ترسیدم

mira

midooni man ham ghablan in ehsas ra bar ha tajrobe kardam . ba raftan har doost ghalbe adam feshorde mishe . man ham khali del tangam . omidvaram zoodtar bebinamet

فرنی

منم میبردی خب...